duza_rodzina epuap pue empatia

Klub „Pozytywka”

KLUB DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 „ POZYTYWKA ”

OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W POLKOWICACH

UL. DĄBROWSKIEGO 26a/2

Tel. 76 847 97 81

Adres e-mail:  klub.pozytywka@ops.polkowice.pl

 

Klub dla dzieci i młodzieży „POZYTYWKA”  to miejsce pełne aktywności, zabawy, uśmiechu, stanowiące alternatywę dla telewizji i gier komputerowych. Istotą jego działalności jest kształtowanie kreatywnych osobowości poprzez działania w różnych dziedzinach sztuki, pomoc w odrabianiu lekcji, oraz działania z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki.

Klub „POZYTYWKA” działa sześć dni w tygodniu ( poniedziałek – piątek w godz.14.00-18.00, w soboty 10.00-14.00). Wychodzi naprzeciw uczestnikom w różnym wieku – do klubu uczęszczają dzieci i młodzież od 5 do 15 roku życia.

Tutaj uczestnicy mogą przyjść, wspólnie rozwijać swoje pomysły, realizować swoje pasje, pracować nad zmianą swojego zachowania. Mogą też zaangażować się w pomaganie innym, np. młodszym kolegom i koleżankom przy odrabianiu lekcji. Celem działalności klubu jest przeciwdziałanie niekorzystnym wpływom środowiska rówieśniczego, oraz pomoc w ich problemach osobistych i szkolnych. W Klubie, młodzi ludzie mają możliwość porozmawiania o swoich troskach i radościach, uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi

Klub dla dzieci i młodzieży „POZYTYWKA” organizuje przede wszystkim zajęcia grupowe mające na celu wspieranie rozwoju naszych uczestników, wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych i wychowawczych u dzieci i młodzieży, wzmacnianie poczucia ich własnej wartości, a także wzajemną  integrację przychodzących do Klubu osób.

W Klubie realizowane są zajęcia z zakresu zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Formy pracy w klubie: zajęcia plastyczne, techniczne, gry i zabawy sportowe i stolikowe, zajęcia kulinarne oraz nauka savoir-vivre, warsztaty umiejętności społecznych
i życiowych, zabawy edukacyjne, rodzinne spotkania integracyjne i okolicznościowe, zabawy taneczne, korepetycje. Uczestnictwo dzieci w różnorodnych konkursach.

Zapewniamy przyjazną, domową atmosferę, która sprzyja swobodnej i efektywnej współpracy.

 

Zapraszamy również na naszą stronę:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008413444322&fref=nf&pnref=story