+ 100% -

esp2

esp2

Rodzina 500+

Składanie wniosków online:


Biuletyn Informacji Publicznej

Katalog zajęć

 

Dom Dziennego Pobytu daje możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu w towarzystwie innych osób, stwarza możliwość samorealizacji w trakcie odbywania różnego rodzaju zajęć, które dostosowane są do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych. Harmonogram miesięczny dostosowywany jest również do pory roku i na bieżąco modyfikowany. Zawiera on szereg zajęć stałych oraz liczne liczne imprezy cykliczne i  okolicznościowe. 

 

Zajęcia muzyczne zespołu „Srebrne nutki.”

„Srebrne Nutki” istnieją od 1997 roku. Jest to zespół amatorski, gromadzący osoby chcące i lubiące śpiewać. Zajęcia odbywają się systematycznie jeden raz w tygodniu, w każdy poniedziałek w godz. 9.00-12.00 pod opieką wykwalifikowanego muzyka.
„Srebrne Nutki” biorą czynny udział w konkursach oraz przeglądach śpiewaczych. Występują również podczas wszystkich spotkaniach okolicznościowych organizowanych w Domu Dziennego Pobytu przygotowując odrębny repertuar dostosowany do okoliczności. 

Zajęcia plastyczne.

Zajęcia te mają na celu dogłębne poznanie nowych technik, rozwijających umiejętność pracy długoterminowej, oraz wykonywania prac wspólnych np. na konkursy. Zajęcia skierowane są do grupy seniorów i osób dorosłych niepełnosprawnych, którzy są zainteresowani rysowaniem i malowaniem oraz innymi formami twórczości. Zajęcia te powoli zdobywają uznanie wśród Seniorów, i pozwalają nam na rozszerzanie technik plastycznych wykorzystywanych na naszych zajęciach. Wśród ulubionych znajduje się malowanie na szkle, zajęcia z gliny i masy papierowej, rzeźbienie m.in. w mydle, dużym zainteresowaniem cieszyło się również orgiami, oraz wykonywanie ozdób świątecznych. Zajęcia plastyczne to czas specjalny w Domu Dziennego Pobytu, to właśnie wtedy jest czas na spokojną rozmowę, poznanie się, integrację, na relaks.

Zajęcia komputerowe.

Uczestnicy tych zajęć mają okazję poznania  obsługi komputera od podstaw. Zaznajamiają się z obsługą różnego rodzaju programów oraz ich  zastosowania na co dzień.  Ważne miejsce zajmuje również umiejętność praktycznego korzystania z sieci Internet.

Gry stolikowe.

Rozszerzając wachlarz naszych propozycji skierowanych do Seniorów, mając na uwadze nasze dotychczasowe doświadczenia wprowadziliśmy dzień, w którym odbywają się rozgrywki w gry stolikowe. Największą popularnością cieszy się Bingo, gra w Tysiąca oraz Chińczyk. Duże zainteresowanie uczestników zajęć wzbudzają gry:  zgadnij kto, Euro biznes, a także Grzybobranie.  

Kręgle w środy.

W każdą środę podopieczni DDzP mają możliwość korzystania z torów na kręgielni AquaParku. W ramach zajęć ich uczestnicy mają możliwość nauki gry w kręgle. Organizowane są również cykliczne turnieje.

Zajęcia kulinarne „Jedz zdrowo!”

W trakcie czwartkowych spotkań nasi Seniorzy przygotowują różne potrawy. Serwują dania na ciepło, sałatki i desery według własnego przepisu. Kulinarne czwartki są znakomitą okazją do wykazania się kulinarnym kunsztem, ale również do nauki gotowania.

Dzień z krzyżówką.

Raz w tygodniu podopieczni DDzP zmagają się z krzyżówkami. W ramach tych zajęć często organizowane są turnieje i quizy krzyżówkowe. 

Grille, pikniki, spotkania w ogrodzie.

W okresach sprzyjającej pogody w Domu Dziennego Pobytu organizuje się spotkania  w ogrodzie, które bardzo szybko przeradzają się  w pikniki i cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych podopiecznych. Seniorzy chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu przy dobrym poczęstunku i przede wszystkim przy dobrej zabawie.

Wyjścia do teatru, kina, na koncerty.

Podopieczni DDzP chętnie uczestniczą w spektaklach teatralnych, projekcjach kinowych i  w koncertach. Wyjścia te są znakomitą okazją do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, a także pozwalają na rozwijanie zainteresowań i pasji.

Wycieczki. 

Wycieczki są bardzo popularne wśród Seniorów. Bardzo chętnie uczestniczą oni w wycieczkach krajoznawczych i rekreacyjnych.

Kino retro.

W trakcie tych zajęć, jego uczestnicy mają możliwość obejrzenia znakomitych filmów. Wyświetlane są światowe hity, a także klasyka polskiego kina. Projekcje przyciągają wielu miłośników dobrego kina.

Seniorada.

„Wesołe jest życie staruszka!” – tym hasłem corocznie rozpoczyna się Seniorada i Polkowicki Dzień Osób Niepełnosprawnych. Jest to znakomita okazja do sprawdzenia swoich sił w konkurencjach sportowych oraz do spędzenia czasu w przyjacielskiej atmosferze. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród polkowickich Seniorów oraz wśród zapraszanych gości.

Dni Seniora.

Październik jest miesiącem, w którym w szczególny sposób pamiętamy o naszych Seniorach. W tym czasie organizujemy dla Nich szereg imprez, wycieczek i spotkań. Podsumowaniem Dni Seniora jest plebiscyt „Błękitne motyle”, w którym podopieczni DDzP oddają głos na kandydatów nominowanych w różnych kategoriach. Nagrody – statuetki wręczane są podczas uroczystej gali.

Potańcówki.

Zabawy taneczne gromadzą wielu uczestników. Miłośnicy dobrej zabawy mają znakomitą okazję do szaleństw na parkiecie. Zabawie każdorazowo towarzyszy muzyka grana na żywo.

Konkursy, turnieje.

Podopieczni DDzP chętnie sprawdzają swoje umiejętności podczas turniejów i konkursów. Największą imprezą tego typu jest Seniorada. Poza tym, odbywają się okolicznościowe turnieje w kręgle, bingo, darta, tysiąca i chińczyka oraz quizy z różnych dziedzin. Seniorzy są także gośćmi na zawodach organizowanych przez inne instytucje.

Spotkania okolicznościowe.

Spotkania okolicznościowe odgrywają bardzo ważną rolę w życiu naszych Seniorów. Ich ideą jest utrzymanie więzi koleżeńskich, przeciwdziałanie samotności, integracja grupy oraz kultywowanie tradycji.

nbsp;

/span